Sázíme budoucnost: nabízím pozemek

Popis výzvy

Podmínky získání dotace

  • Než se rozhodnete vynaložit svůj čas nabídnutím pozemku k výsadbě, ujistěte se, že je pro sázení stromů vhodný. Ideální je obrátit se na místně příslušný orgán ochrany přírody s dotazem, zda výsadba stromů není v konfliktu s výskyty volně žijících druhů jako např. čejky chocholaté.
  • Nenabízejte prosím lesní pozemky, krom lesní půdy mimo les viz remízy a větrolamy.
  • Ujistěte se, že na pozemek je přístup a pokud je při výsadbě a následné péči potřeba překročit hranice okolních pozemku, zajistěte si od jejich majitelů povolení.
  • Upozornění: Nadace Partnerství pouze zprostředkovává propojení subjektu, který nabízí pozemek k vysazení stromů, a který jej poptává. V žádném případě nezodpovídá za průběh výsadby, vzájemnou dohodu subjektů ani případné problémy z toho plynoucí. 
  • Pokud obec nabídne pozemky, je potřeba, aby byl nějaký koordinátor (osoba), která je zodpovědná za dotaci, o kterou si u nás (Nadace Partnerství) můžou požádat a my se na něj můžeme obrátit. Ať už je to obec nebo někdo kdo ve vesnici žije, apod. Platí stejná pravidla pro žádost o následnou péči o výsadby.


Podrobné informace

Svůj pozemek můžete nabídnout na webu Sázíme budoucnost vyplněním formuláře. Pozemek se tak zobrazí na mapě a bude viditelný pro ty, kteří místo pro výsadbu hledají.

Na co konkrétního dotaci získáte?

  • výsadba stromů na nelesních pozemcích
  • propojení subjektu, který nabízí pozemek k vysazení stromů, a který jej poptává
Příjem žádostí
01.01.2021 - 31.12.2030
Alokace
nejedná se o finanční podporu
Maximální výše uhrazených nákladů
nejedná se o finanční podporu
Stav programu
Aktivní

Těžké vybrat? Nevadí, rádi vám poradíme.

Napište nám na poradna@ziva-puda.cz.